Server & Storage Çözümleri

What we do

Sunucu (Server) Çözümleri

Sunucular İngilizce adı server olan yüksek işlem gücü ve uzun vadede bu iş yüklerinin çalışması için tasarlanmış donanım tabanlı endüstriyel ticari cihazlardır. Bu cihazlar kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına göre tasarlandığı için her türlü ihtiyaca cevap verebilecek uyumluluğa ve tiplere sahiptir. Üretimi yapılan sunucu sistemleri birçok standarda sahiptir ve bunlar uluslararası geçerliliğe sahip sertifika ile teyit edilir. Firmamız özellikle sunucuların teklif çıkarma aşamasında ekonomik, esnek ve güçlü bir mimariye sahip olmasına ve desteğinin üretici tarafından sağlam bir şekilde verilmesine dikkat ederek istenmeyen sonuçların önüne geçer.

Sunucu seçiminde firmamıza gelen taleplerde müşterileri doğru yönlendirmeyi görev biliyoruz. Bu nedenle bir işletmenin ihtiyacı neyse ona göre ilerleyip kısa ve uzun vadede verinin büyümesini ve iş yükünün miktarını da dikkate alarak ilerliyoruz. Sunucu cihazları ucuz genel olarak ucuz ürünler değildir ve uzman olmayan kişiler tarafından tasarımda (config) yapılan hatalar yüzünden toplam sahip olma maliyeti (TCO) artmakta, istenilen performanslar elde edilememekte ve dolaylı yoldan işletmelerin zarar etmesine sebep olabilmektedir. Bu noktada sunucu seçerken sizi iyi dinleyerek ve öneriler vererek ilerliyoruz. Firmamız geniş kapsamlı tedarikçi ağı sayesinde sektörde kendini ispatlamış ürünler ile çalışmaktadır. Bu ürünler başlıca Dell R740, HP DL 360 ve DL 380 gibi dünyada en çok satılan ve kendini ispatlamış ürünlerin yanında karmaşık ve ileri hiper-bütünleşik (Hyper-converged) mimariler olan HP Simplivity, Cisco Hyperflex, Dell gibi ürünleri temin, kurulum ve desteğini yapabilen yetkin bir firmayız. Firmamız birçok sunucu platformuna ait disk, ram, cpu gibi parçaların yanında yedek parçaları da temin edebilmekte ve hazırda tutma hizmeti de verebilmektedir.

Storage (Depolama) Çözümleri

Depolama cihazları İngilizce adı Storage olan yüksek miktarda IOPS, performans, uzun vadeli veri saklama, veri güvenliği ve yüksek erişebilirlik altında çalışmaya imkan sağlayan disk havuzlarıdır. Depolama cihazları aynı zamanda diskleri sanallaştırarak mantıksal kaynaklara çevirebilir. Çoklu RAID desteği sayesinde disklerdeki hata toleransını minimuma indirerek işletmelerin korkulu rüyası olan veri kaybını en aza indirir. Yedekli güç sistemi ve yedekli kontroller mimarisi olan bu cihazlar uzun ömürlü çalışmaya odaklanan endüstriyel kabiliyetlere sahip cihazlardır. Petabayt büyüklüğüne kadar genişleme kapasitesine sahip olması ise hızlı büyüme oranına sahip işletmelerde maliyetleri azaltarak toplam sahip olma maliyetlerini düşürmektedir.

Firmamıza gelen talepler doğrusunda geleneksel sunucu sanallaştırma ve yüksek erişebilirlik projelerinde depolama cihazlarının bu isteklere düzgün cevap verebilir olmasını önermekteyiz. Bu konuda yine kendini ispatlamış ürünlerle çalışmaktayız. Geniş bir ürün portföyüne sahip firmamız all-flash ve SSD gibi performans ve maliyet etkin çözümlerle de sizlere hizmet verebilmektedir.