Antivirüs & DLP Çözümleri

Antivirüs Çözümleri

          Kurumsal şirketlerin günümüzde ki en büyük sorunlarından biri virüslere karşı kendini savunamamasıdır. Günümüz de de birçok virüs saldırıları olmaktadır. Eğer gerekli savunma donanımlarına sahip değilseniz bu saldırılara maruz kalma ve zarar görmeniz kaçınılmazdır. Yapılması gereken ise bu zararlı kodlara karşı donanımlı ve yeni türleri algılayabilecek kadar güncel bir antivirüs çözümü edinmeniz gerekmektedir.

Antivirüs yazılımı firmanızı;

  • Virüslere, casus yazılımlara ve kötü amaçlı programlara karşı korur.
  • Bankacılık işlemleriniz de kimliğinizi ve çevrimiçi işlemlerinizi güvende tutar.
  • Tehditleri daha hızlı algılamak ve engellemek için en geniş global sivil istihbarat ağlarına sahiptirler.
  • Belirli periyotlar da sisteminizi tarayarak sisteminizin temiz kalmasına olanak sağlar.

DLP Çözümleri

          Data Loss Prevention (Veri Kaybı Önleme-DLP) firma verilerin korunması için birçok katman oluşturarak önlem almaya çalışmaktadırlar. Özellikle KVKK(Kişisel Verileri Koruma Kanunu) ile DLP ve GDPR konular çok sık gündeme gelmektedir.

Firma içerisinde ki veriler firma dışına bilerek veya bilmeyerek çıkması oldukça önemli bir konudur. Bunu engellemek için firmaların mutlaka önlem almaları gerekmektedir.

Veri kaybını önleme sistemi; hareketsiz, hareketli ve kullanımda ki veriler konumu, türü ve bu veri üzerindeki hareketleri izleyerek, kurumun nasıl ve ne kadar verilere sahip olduğunu saptayarak olası bir veri sızdırma işlemini önceden algılayarak, veri sızdırma işleminin önüne geçmektedir.