Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma Çözümleri

          Sanallaştırma İngilizce adı Virtualization teriminin Türkçeleştirilmiş halidir. Sanallaştırmada amaç kısaca fiziksel kaynakları mantıksal kaynaklara dönüştürmektir. Böyle bir durumun bize artısı ise ciddi bir maliyet kazanımıdır.

 

 

          Sanallaştırma platformları aynı zamanda bize hız ve esneklik de sağlamaktadır. Vmware, Microsoft Hyper-V, Citrix ve KVM gibi bare-matel destekli Tip-1 sanallaştırma işletim sistemleri bulunmaktadır. Bu platformlar doğru kullanıldığında çok kısa sürelerde yeni sanal makineler oluşturma, etkin kaynak dağıtımı, lisans ve elektrik tasarrufu ve kolay yedeklenme / yedekten dönme işlemleri gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Ancak sanal makineler mimarileri gereği fiziksel kurulumlara göre ince ayarlamalara daha fazla ihtiyaç duyarlar. Örnek olarak sanala alınmış bir SQL Server için ekstra ve detaylı bir performans yapılandırılması olmaz ise zamanla sistem yavaşlayacak ve sorgular sıkışmaya başlayacaktır. Bu sebepten ötürü uzmanlık gerektiren bir konudur. Firmamız kurulumlarda müşterimiz olsun olmasın gerekli desteği bizi arayan herkese sağlamaktadır.

          Bünyemizde Vmware Expert sertifikasına sahip bir uzmanımız ve Hyper-V Server konusunda yetkin personelimiz bulunmaktadır.